Taylor Fritz – Rafael Nadal: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.07.06.

July 6, 2022
273 Views

Ma végre megtudjuk az idei Wimbledon utolsó két elődöntősének nevét. A negyeddöntős meccsek egyikén Taylor Fritz próbálja majd megállítani Rafael Nadal-t az ötödik döntőjéhez vezető úton.

A mai meccs győztese a Christian Garin – Nick Kyrgios összecsapás győztesével fog találkozni az elődöntőben, míg Novak Djokovic és Cameron Norrie már bebiztosították a helyüket a legjobb négy között.

Erre a mérkőzésre a legjobb szorzókat a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet.

Taylor Fritz

Taylor Fritz igazán bámulatosan játszik az idei Wimbledonon. Ő az egyetlen játékos, aki eddig egy szettet sem veszített a tornán, hiszen minden ellenfelét 3:0-ra győzte le. Azt meg kell jegyezni, hogy nem voltak túlságosan kemény ellenfelei, de persze nem az ő hibája, hogy több favorit is korán kiesett a tornáról.

Az amerikai játékos az első négy körben megnyerte a Musetti, Gray, Molcan és Kubler elleni meccseket, amivel folytatta az idei idényben nyújtott kiváló teljesítményét füves pályán. Fritz a wimbledoni torna előtt megnyerte az Eastbourne-ben megrendezett bajnokságot, és jelenleg már nyolc mérkőzés óta veretlen.

Fritznek ez lesz az első Grand Slam negyeddöntője, az pedig kiderül, hogy a meccs fontossága milyen hatással lesz a játékára és a koncentrációjára. A közönség valószínűleg ellene fog szurkolni, hiszen a háló másik oldalán Rafael Nadal játszik.

Rafael Nadal

A spanyol játékos úgy érkezett az idei Wimbledonra, hogy egyetlen mérkőzést sem játszott füves pályán az idei idényben. Ez meg is látszott a teljesítményén a torna elején, hiszen az első két meccsén elveszített egy-egy szettet Cerundolo és Berankis ellen.

A torna előrehaladtával azonban javult a formája, ezért a Sonego és Van De Zandschulp elleni meccseket már könnyedén megnyerte, ráadásul az olasz játékos elleni meccsén csak hét játékot engedett át ellenfelének.

A spanyol játékos nem vett részt az utolsó két Wimbledonon. Ha megnyeri a mai meccset, akkor sorozatban harmadszor fog bejutni a torna elődöntőjébe. Nadal utoljára 2011-ben volt döntős ezen a tornán, és mivel idén megnyerte az Ausztrál Open-t és a Roland Garros-t, rendkívül motivált, hogy a hátralévő két Grand Slam bajnoki címét is megszerezze.

Taylor Fritz és Rafael Nadal idáig háromszor játszottak egymás ellen. A spanyol játékos megnyerte az első kettőt, majd az amerikai teniszező legyőzte az idei Indian Wells döntőjében 2:0-ra (7-6, 6-3).

Taylor Fritz – Rafael Nadal előrejelzés

Nadal számára a mai mérkőzés lesz az idei Wimbledon legkeményebb kihívása. Fritz nyugodt, összeszedett és jól szervál. A spanyol játékos viszont tapasztaltabb, és több nagyobb meccset játszott már karrierje során. Ráadásul a torna előrehaladtával a pálya felülete egyre lassabb, ami kedvez Nadalnak, hiszen ilyen körülmények között játszik legjobban.

Mindent összevetve egy rendkívül izgalmas meccsnek nézünk elébe.

Tipp: Rafael Nadal -3,5 játék