Ilya Ivashka – Stefanos Tsitsipas: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.06.22.

June 22, 2022
348 Views

A Mallorcában megrendezett ATP torna második körének egyik legizgalmasabb mérkőzése a Stefanos Tsitsipas és Ilya Ivashka közötti összecsapás lesz.

A görög teniszjátékos nem teljesített túl jól az elmúlt néhány hétben, és a formája messze áll az optimálistól. Ivashka ezzel szemben nagyszerű heteket tudhat maga mögött, ezért kemény ellenfél lesz a világranglista 6. helyezettje számára.

Erre a mérkőzésre a legjobb szorzókat a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet.

Ilya Ivashka

Az S-Hertogenbosch bajnokságon nyújtott kiváló teljesítménye óta, ahol kétszer is kikapott Daniil Medvedev-től, Ilya Ivashka nagyszerűen indította a Mallorcában megrendezett tornát. Legyőzte a finn Emil Ruusuvuori-t 2:0-ra (6-4, 6-1) különösebb nehézséget nélkül, és ismét bebizonyította mennyire szeret füvön játszani.

Kiválóan játszott az elmúlt hetek mérkőzésein is, és ha nem kerül össze Daniil Medvedevvel, valószínűleg még egy győzelmet maga mögött tudhatna. Azonban Ivashka az orosz játékos ellen is jól játszott. Mindkét mérkőzésen egy szettet veszített tiebreakkel, ezért nincs oka elégedetlennek lenni a két meccsen nyújtott teljesítményével.

Mivel a fehérorosz játékos nem tud részt venni a jövő héten kezdődő Wimbledonon, biztosan megvan a kellő motivációja, hogy a legjobb formáját nyújtsa és a lehető legtovább jusson a mallorcai tornán.

Stefanos Tsitsipas

Miután váratlanul kiesett a Roland Garros negyedik körében a Holger Rune elleni meccsen (1-3), Stefanos Tsitipas formája igencsak ingadozó volt. Amióta megkezdődött a füves pályán játszott idény, nem sikerült megnyernie két egymást követő meccset.

A görög játékos legyőzte Dominic Stricker-t Stuttgartban, azonban kikapott Andy Murray-től a negyeddöntőben. Ugyanez volt a forgatókönyv múlt héten is – Tsitsipas megnyerte az első meccsét Benjamin Bonzi ellen, majd elveszítette a következőt Nick Kyrgios ellen.

Az idény ezen szakasza semmiképp sem mondható a kedvencének, amit kiválóan példáz az, hogy az utolsó két Wimbledon tornából az első körben kikapott. Az idény harmadik Grand Slam bajnoksága jövő héten kezdődik, ezért Tsitsipasnak muszáj formába hoznia magát amennyire csak lehet a mallorcai meccseken. Ez segíthet majd jobb eredményeket elérnie Londonban, amivel tovább javíthatna az ATP listán való rangsorolásán.

Ilya Ivashka és Stefanos Tsitsipas idáig kétszer játszottak egymás ellen, mindkét alkalommal idén, és mindkét meccset a görög játékos nyerte meg. Rotterdam-ban 2:0-ra, Barcelonában pedig 2:1-re.

Ilya Ivashka – Stefanos Tsitsipas előrejelzés

A fehérorosz játékos rendkívül jó formában van, amióta elkezdődött a füves pályán játszott szezon, és biztosak vagyunk benne, hogy kellő összpontosítással fog játszani a mai összecsapáson is, hogy bebizonyítsa, hogy a világ legjobb játékosaival is fel tudja venni a versenyt. Tsitsipas teljesítménye ezzel szemben rendkívül ingadozó volt az utolsó néhány bajnokságon, ezért véleményünk szerint a görög játékosnak nem lesz túl könnyű megnyerni a mai meccset.

Tipp: 22.5+