Novak Djokovic – Rafael Nadal: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.05.31.

May 31, 2022
328 Views

Ma egy olyan meccsre kerül sor a Roland Garros-on, amelyre már a sorsolás óta várunk. Novak Djokovic és Rafael Nadal számára ez lesz az 59. egymás elleni összecsapásuk, és már sorozatban második éve a French Open döntője előtt találkoznak egymással.

Az utolsó mérkőzésük tavaly volt, amikor a szerb játékos 3-1-re győzött, miután 0-1-es hátránnyal indult. Djokovic magabiztosabbnak tűnik ezen a bajnokságon. A spanyol játékos sokkal nehezebben győzte le eddigi ellenfeleit, és ma kiderül, hogy vajon Nadal a mai meccsre tartogatta-e az erejét.

Novak Djokovic

A szerb teniszjátékos nagyszerűen játszott az előző négy körben. Nishiouk, Molcan, Bedene és Schwartzman felett könnyedén győzelmet aratott. A dominanciáját leginkább az példázza, hogy csak az egyik ellenfelének engedte meg, hogy több, mint három játékot nyerjen meg egy szettben.

Sokan számítottak arra, hogy az első három ellenfél sokkal könnyebb lesz, és hogy Diego Schwartzman, aki salak specialista, nagyobb gondot fog jelenteni a szerb játékosnak. Djokovic azonban a legjobb teljesítményét nyújtotta a negyedik körben, és könnyedén győzelmet aratott az argentin játékos felett (6-1, 6-3, 6-3).

Annak ellenére, hogy számos bajnokságot kihagyott idén a jól ismert vakcina problémák miatt, Novak képes volt rövid időn belül elérni optimális formáját. Az idényt nem túl meggyőzően kezdte salakon. Kikapott Davidovich Fokina ellen a Monte Carlo-i Masters bajnokságon, majd az Alcaraz elleni meccsen kiesett az elődöntőből. Djokovic azonban megnyerte a bajnokságot Rómában, és kijelentette, hogy Párizsban is az első helyen fog végezni.

A szerb játékos folyamatosan jól teljesít, nem hibázik, és az idény eddigi legjobb formájában van a párizsi bajnokságon.

Rafael Nadal

Rafael Nadal szintén viszonylag könnyedén túlesett az első három körön, azonban a negyedikben csaknem négy és fél órát töltött a pályán. Jelentős gondot okozott számára a kanadai Felix Auger-Aliassime elleni mérkőzés, és csupán 5 játszma után tudott győzni (3-6, 6-3, 6-2, 3-6, 6-3).

A pályán töltött idő a Djokovic elleni meccs előtt biztosan nem kedvez a spanyol játékosnak. Egy sokkal kipihentebb és nyugodtabb játékos ellen kell játszania, ami hatalmas előnyt jelenthet a szerb játékosnak, hiszen mindketten már karrierjük utolsó éveiben vannak.

Nadal számára talán előnyt jelenthet, hogy a közönség neki fog szurkolni, habár Djokovic már számos alkalommal megmutatta a karrierje során, hogy a barátságtalan környezet rendkívül motiválja.

Novak Djokovic – Rafael Nadal előrejelzés

Rafael Nadal a salak és a French Open királya, ami egyértelmű. A karrierje során csupán háromszor kapott ki a Roland Garros-on, Novak Djokovic pedig kétszer győzte le.

A szerb játékos sokkal folytonosabb eredményeket produkált a bajnokságon, és emiatt jelenleg favoritnak számít a mai meccsen. Ráadásul Djokovic sokkal kipihentebb, ami óriási előny lehet, ha a mérkőzés elhúzódik.

Tipp: Novak Djokovic -1,5 szett