Portugália – Svájc: tippek, elemzés és szorzók – 2022.12.06.

December 6, 2022
780 Views
Portugália - Svájc: tippek

A Portugália – Svájc tippek legjobb szorzóit a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet. Olvassa el cikkünket, ha meg szeretné tudni hogyan igényelheti a 22bet üdvözlőbónuszát.

A nyolcaddöntő utolsó mérkőzését a portugál és a svájci válogatott játssza ma este 20:00-kor a Lusail Iconic stadionban. A H csoport első helyezettje és a G csoport második helyezettje ma eldöntik, hogy ki lesz a katari világbajnokság negyeddöntőjének nyolcadik csapata.

Portugália

Fernando Santos csapata elsőként jutott tovább a csoportjából a nyolcaddöntőbe, és a három mérkőzésből 6 pontot gyűjtöttek össze. Portugália két meccset megnyert a csoportkörben, Ghána ellen 3:2-re az első körben, majd Uruguay ellen 2:0-ra a második körben.

A csoportkör utolsó mérkőzésén a csapat kikapott Dél-Koreától 2:1-re, amely a győzelemnek és az Uruguayhoz viszonyított jobb gólarányának köszönhetően szintén továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba.

Ez a vereség azonban nem keserítette el túlságosan a csapatot, hiszen Portugália már az utolsó meccs előtt bebiztosította a helyét a nyolcaddöntőben, ezért a Dél-Korea elleni meccsen több fontos játékost is pihentetett a csapat edzője.

Az idei világbajnokságon még mindig nem láthattuk Cristiano Ronaldo valódi képességeit, azonban a csapat egyik legkiemelkedőbb játékosa mindenképp a Manchester United középpályása, Bruno Fernandes, aki eddig két gólt szerzett és ugyanennyi gólpasszt adott.

Portugália idáig csak kétszer jutott be a negyeddöntőbe, 1966-ban és 2006-ban. Azonban figyelembe véve a jelenlegi csapatukat arra számítunk, hogy képesek lesznek legyőzni ma este a svájci csapatot, és harmadszorra is bejutnak a negyeddöntőbe.

Svájc

Murat Yakin csapata a G csoport utolsó mérkőzésén Szerbia ellen játszott, és egy óriási küzdelem után végül 3:2-re megnyerték a meccset, amivel sikerült továbbjutniuk a nyolcaddöntőbe.

A Szerbia elleni mindent eldöntő meccsen Svájc megszerezte a vezetést a mérkőzés 20. percében Shaqiri góljával, azonban a szerb csapat 15 percen belül két gólt szerzett. A Monaco briliáns csatára, Breel Embolo gondoskodott róla, hogy a félidőt döntetlennel zárják, majd a második félidő 3. percében Remo Freuler megszerezte a mérkőzés utolsó gólját, így végül 3:2 lett az eredmény.

A svájci csapat végül 6 pontot szerzett a csoportkörben, ugyanannyit, mint Brazília, azonban a 4:3-as gólarányuk nem volt elég az első helyhez.

Svájc utoljára 1958-ban tudott bejutni a negyeddöntőbe, és ha idén meg szeretnék ismételni történelmi eredményüket, akkor sokkal jobban kell játszaniuk, mint ahogyan ideáig.

A két csapat hat mérkőzést játszott 2008. óta. Mindkét csapat három-három meccset nyert meg. Idén kétszer játszottak egymással a Nemzetek Ligájában, amelyekből az első meccset Portugália nyerte meg hazai pályán 4:0-ra, míg a visszavágón Svájc aratott 1:0-ás győzelmet.

Várható felállás

Portugália (4-3-1-2): Diogo Costa – Joao Cancelo – Pepe – Ruben Dias – Raphael Guerreiro – Bernardo Silva – Ruben Neves – William Carvalho – Bruno Fernandes – Joao Felix – Cristiano Ronaldo

Svájc (4-2-3-1): Gregor Kobel – Silvan Widmer – Fabian Schar – Manuel Akanji – Ricardo Rodriguez – Remo Freuler – Granit Xhaka – Xherdan Shaqiri – Djibril Sow – Ruben Vargas – Breel Embolo

Portugália – Svájc tippek

A svájci csapat rendkívül szervezett a pályán, és Murat Yakin pontosan tudja hogyan kell taktikusan összeállítani a csapatát, ráadásul a játékosok kiváló hangulatban vannak a Szerbia ellen aratott győzelem után.

Portugália nagyszerű támadóvonallal rendelkezik, folyamatosan nyomást helyez az ellenfelük védekezésére és sok gólhelyzetet alakítanak ki, ezért biztos nem fog számukra gondot okozni a gólszerzés a mai meccsen sem. Ebből kiindulva arra tippelünk, hogy Portugália győz és továbbjut a negyeddöntőbe.

A Portugália – Svájc tippek mellett oldalunkon számos egyéb tippet, előrejelzést és sportfogadással kapcsolatos cikket találhat. Ha pedig azonnal értesülni szeretne a legújabb tippjeinkről, csatlakozzon Facebook csoportunkhoz.

A mérkőzés időpontja: 2022.12.06. 20:00

Tipp: Portugália győz