Argentína – Franciaország: tippek, elemzés és szorzók – 2022.12.18.

647 Views
Argentína - Franciaország: tippek

Az Argentína – Franciaország tippek legjobb szorzóit a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet. Olvassa el cikkünket, ha meg szeretné tudni hogyan igényelheti a 22bet üdvözlőbónuszát.

Vasárnap délután 16:00-kor a Lusail Iconic stadionban végre sor kerül az idei világbajnokság két legjobb csapatának összecsapására.

Argentína vagy Franciaország? Lionel Messi vagy Kylian Mbappe? Csak az egyik csapat nyerheti meg a döntőt, amivel egyúttal háromszoros világbajnokká is válik.

Argentína

Argentína a C csoport első helyezettjeként jutott el a döntőig. Habár ők okozták a világbajnokság első nagy meglepetését, amikor az első körben kikaptak Szaúd-Arábiától, a csapatnak sikerült megnyernie a második két meccsét. A csoportkörben Mexikót és Lengyelországot 2:0-ra győzték le, majd a nyolcaddöntőben Ausztrália ellen arattak 2:1-es győzelmet.

A negyeddöntő egy rendkívül izgalmas és szoros mérkőzést hozott a focirajongók számára. Lionel Scaloni csapatának azonban végül sikerült megnyernie a büntetőpárbajt, hiszen a 120. perc után 2:2 volt az állás.

Ezután a horvát csapattal kerültek össze az elődöntőben, amely miatt a brazil válogatott már a negyeddöntőben kiesett. Ezen a meccsen Argentína nagyszerűen játszott, és 3:0-ra megnyerte a mérkőzést. Az argentin válogatott ezzel bosszút állt az előző világbajnokságon elszenvedett vereségért.

Lionel Messi megszerezte az ötödik gólját (és eddig három gólpasszt adott), amivel Kylian Mbappe (5 gól és 2 gólpassz) mellé került a góllövő listán. A Vb trófeája mellett tehát holnap a legjobb gólszerző cím megszerzéséért is folyik a küzdelem. Az említett két játékos mellett azonban Julian Alvarez és Olivier Giroud is beszáll a harcba, akik eddig négy-négy gólt szereztek.

Egy dolog biztos, a holnapi meccsen való részvétellel az argentin csapat legjobb játékosa megdönti Lothar Mateus rekordját, és 26 szerepléssel a legtöbb Vb mérkőzésen részt vevő játékossá válik. Nincs kétség afelől, hogy Messi mindent tőle telhetőt meg fog tenni a győzelem érdekében, hiszen ez az egyetlen trófea, amely még hiányzik a bámulatos karrierjéből. Ez az oka annak, hogy az egész csapat valószínűleg a legjobb formáját fogja nyújtani, és véleményünk szerint gólokból sem lesz hiány.

Franciaország

Franciaország szintén első helyezettként jutott tovább a csoportjából. A csapat már az első két meccs után bebiztosította a helyét a nyolcaddöntőben. A Tunézia elleni mérkőzés kiváló alkalom volt a csapat edzője számára, hogy pihentesse a kezdőcsapatának többségét, ezért végül 1:0-ra kikaptak, habár a vereség nem hatott ki a helyezésükre.

Annak ellenére, hogy Didier Deschamps nem számíthatott az összes játékosára a katari világbajnokságon, ráadásul néhányan időközben is lesérültek, a francia válogatott az egyenes kieséses szakaszban megmutatta, hogy miért ők nyerték meg az előző világbajnokságot.

A nyolcaddöntőben könnyedén legyőzték Lengyelországot 3:1-re, majd a negyeddöntőben az addigi legkeményebb ellenfelükkel, az angol válogatottal találták szembe magukat. Egy rendkívül szoros mérkőzést követően a francia csapatnak végül sikerült felülkerekednie az angol csapaton, és 2:1-es győzelmet arattak.

Ezután a világbajnokság legnagyobb meglepetésével, Marokkóval kellett megküzdeniük az elődöntőben, azonban Theo Hernandez 5. percben szerzett gólja jelentősen megkönnyítette a csapata dolgát. A francia válogatott képes volt az egész mérkőzésen ellenállni a marokkói játékosok támadásainak, és végül 2:0-ra megnyerték a meccset.

Azzal, hogy zsinórban másodszor jutottak be a döntőbe a francia csapatnak sikerült megszakítania azt a trendet, hogy az aktuális világbajnok általában a bajnokság korai szakaszában már kiesik. Ráadásul a jelenlegi formájukat figyelembe véve mindenképp megérdemelten küzdhetnek meg a legrangosabb foci trófeáért.

A két válogatott eddig 12 alkalommal játszott egymással az összes bajnokságot figyelembe véve. Argentína ezekből hat alkalommal került ki győztesen, Franciaország háromszor, és három meccs döntetlennel végződött.

Ami a világbajnokságokat illeti, ez lesz a negyedik mérkőzésük. Argentína eddig kétszer aratott győzelmet, az utolsó meccsük pedig az előző világbajnokság nyolcaddöntőjében volt, amit Franciaország nyert meg 4:3-ra. A mérkőzés legjobb játékosa Kylian Mbappe volt, aki két gólt szerzett.

Várható felállás

Argentína (4-4-2): Emiliano Martinez – Nahuel Molina – Cristian Romero – Nicolas Otamendi – Marcos Acuna – Rodrigo De Paul – Leandro Paredes – Enzo Fernandes – Alexis McAllister – Lionel Messi – Julian Alvarez

Franciaország (4-2-3-1): Hugo Lloris – Jules Kounde – Raphael Varane – Ibrahima Konate – Theo Hernandez – Aurelien Tchouameni – Adrien Rabiot – Ousmane Dembele – Antoine Griezmann – Kylian Mbappe – Olivier Giroud

Argentína – Franciaország tippek

Azt nyugodtan kijelenthetjük, hogy az eddigi teljesítményük alapján mindkét válogatott megérdemli, hogy döntős legyen.

Figyelembe véve, hogy mindkét csapatban nagyszerű játékosok és gólszerzők vannak, illetve azt, hogy ez a meccs dönti el ki lesz az idei Vb gólkirálya, valószínűnek tartunk egy gólokban gazdag mérkőzést. Ebből kiindulva a katari Vb döntőjén arra tippelünk, hogy mindkét csapat szerez gólt.

Az Argentína – Franciaország tippek mellett oldalunkon számos egyéb tippet, előrejelzést és sportfogadással kapcsolatos cikket találhat. Ha pedig azonnal értesülni szeretne a legújabb tippjeinkről, csatlakozzon Facebook csoportunkhoz.

A mérkőzés időpontja: 2022.12.18. 16:00
Tipp: Mindkét csapat szerez gólt