Monaco – Asvel: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.06.22.

June 22, 2022
281 Views

A Monaco jelenleg 2:1-re vezet a Francia Liga döntőjében, ezért ha ma képesek legyőzni az Asvel-t, akkor a klub történelmében először megnyerik a bajnoki címet.

Erre a mérkőzésre a legjobb szorzókat a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet.

Monaco

Habár a Monaco csupán három ponttal győzte le az Asvel-t a harmadik meccsen (83:80), az egész mérkőzésen az ő kezükben volt az irányítás. Az Asvel egyszer sem vezetett a második félidőben, ami kiválóan példázza milyen messze álltak a győzelemtől. A Monaco legjobb pontszerzői ismét Dwayne Bacon (19 pont) és Mike James (16 pont) voltak, azonban Paris Lee és Donatas Motiejunas is kulcsfontosságú szerepet játszottak a győzelemben. Lee négy hárompontos dobásból négyszer betalált, Motiejunas pedig a meccs legfontosabb dobását tudhatja magáénak.

Amint várható volt, Sasha Obradovic kilenc játékosra szűkítette a csapatot, és nem elképzelhetetlen, hogy a negyedik meccsen ez a szám nyolc játékosra csökken. A négy korábban említett játékos mellett Will Thomas is nagyszerűen játszott a pálya mindkét oldalán, és nélküle a Monaconak sokkal nehezebb lett volna győzelmet aratnia. Ez a csapat idáig háromszor játszott a Francia Liga döntőjében, azonban egyszer sem sikerült megnyernie. Az biztos, hogy megvan a kellő motiváció, hogy idén megszerezzék a bajnoki címet, amivel ez lenne a csapat legjobb idénye, hiszen két hónappal ezelőtt az Euroliga negyeddöntőjébe is bejutottak.

Asvel

Az Asvel a döntő második meccsén az idény legjobb teljesítményét nyújtotta, és 91:54-re győzték le a Monaco csapatát. Az ezt követő meccsen azonban nem sikerült fenntartani a lendületüket, ezért ma muszáj megnyerniük a mérkőzést, ha be szeretnék biztosítani a mindent eldöntő ötödik meccset és egymás után harmadjára is meg szeretnék nyerni a bajnokságot.

Az elmúlt néhány hónapban nem volt túl jó a hangulat a csapaton belül. A francia kosárlabda egyik legtehetségesebb játékosa, Victor Wembanyama nem volt megelégedve a csapatban betöltött szerepével, ezért a következő idényben Párizsnak fog játszani. Ráadásul a csapat legjobb játékosa Elie Okobo sem marad a csapatnál. A francia sajtó szerint a következő idényben a Monaco irányítója lesz. A helyzet az, hogy rendkívül sok változás várható az Asvel csapatánál. Egyes források szerint a csapat következő edzője Vincent Collet lesz (a francia válogatott edzője). A csapattal kapcsolatos változásokat biztosan meg fogjuk tudni a döntő után, amit az Asvel az említett problémák ellenére mindenképp szeretne megnyerni. Ehhez azonban először is meg kell nyerniük a mai meccset.

A Francia Liga döntőjének első három mérkőzése után a Monaco vezet 2:1-re, ezért még csak egy győzelemre van szükségük a trófea megszerzéséhez. A két csapat összesen hét alkalommal találkozott egymással az idény során, és jelenleg a Monaco vezet 4:3-ra.

Sérülések

Donta Hall sérült, ezért ma nem játszik a Monaco csapatában. Rajta kívül azonban egyik csapatból sem hiányzik játékos, azonban mindkét edző csak 6 külföldi játékost használhat meccsenként.

Monaco – Asvel előrejelzés

Csak egy győzelem választja el a Monacot a bajnoki cím megnyerésétől, ami az első alkalom lenne a csapat történelmében, ezért motivációból biztosan nincs hiány. Az idei idényben jobban játszottak az Asvelnél, és végre itt az ideje ezt egy trófeával is bizonyítani.

Tipp: Monaco -2,5