Taylor Fritz – Alex De Minaur: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.06.24.

June 24, 2022
277 Views

Az eastbourne-i ATP bajnokság negyeddöntőjének egyik legjelentősebb mozzanata Cameron Norrie, a torna elsőszámú játékosának kiesése volt. A mai napon pedig mindkét elődöntőre sor kerül, amelyek közül talán Taylor Fritz és Alex De Minaur összecsapása lesz a legizgalmasabb.

Sem az amerikai sem az ausztrál játékos nem veszített még szettet a bajnokság alatt, ezért ma mindketten teljes magabiztossággal lépnek pályára.

Erre a mérkőzésre a legjobb szorzókat a népszerű Bet365 fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet.

Taylor Fritz

Az Indian Wells-i Masters idei győztese hatalmas magabiztossággal játszotta az Eastbourne-ben megrendezett torna első két meccsét. Taylor Fritz könnyedén legyőzte a brazil Monteiro-t 2:0-ra (7-5, 6-3), majd még fölényesebb győzelmet aratott a kazahsztáni Alexander Bublik felett, akit szintén 2:0-ra (6-3, 6-2) győzött le.

Az amerikai teniszjátékos mindenképp tudja hogyan kell megszerezni a trófeát Eastbourne-ben, hiszen 2019-ben megnyerte, amikor legyőzte honfitársát, Sam Querrey-t 2:0-ra (6-4, 6-3) a döntőben.

Az idei idényben Fritz nem igazán tud bármilyen eredményt felmutatni füves pályán. Már az első körben kiesett az s-Hertogenbosch és a Queen’s Club tornákon, azonban Eastbourne-ben drasztikusan javult a formája. Kétségkívül szüksége volt egy kis időre, hogy hozzászokjon a gyepen való játékhoz, és a legjobb teljesítménye pedig valószínűleg még csak ezután jön.

Alex De Minaur

Alex De Minaur megnyerte a bajnokságot 2021-ben, amikor legyőzte az olasz Lorenzo Sonego-t, habár az első szettet elveszítette (4-6, 6-4, 7-6).

Az ausztrál játékos idén is legyőzte az olasz teniszezőt a negyeddöntőben, azonban még fölényesebb 2:0-ás (7-6, 6-2) eredménnyel. Ezelőtt pedig Cristiano Garin-t győzte le 2:0-ra (6-3, 6-3) a bajnokság első meccsén.

Eastbourne előtt De Minaur csupán egy győzelmet aratott füves pályán. Már az s-Hertogenbosch elején kiesett az Adrian Mannarino elleni meccsen, valamint Alejandro Davidovich Fokina is legyőzte a Queen’s Club második körében.

Taylor Fritz és Alex De Minaur idáig hat meccset játszottak egymással, és jelenleg az ausztrál játékos vezet 4:2-re. Az amerikai játékos azonban megnyerte az utolsó két meccsüket, De Minaur pedig 2019-ben nyert utoljára ellene.

Taylor Fritz – Alex De Minaur előrejelzés

A mai meccs biztosan rendkívül szoros lesz, azonban véleményünk szerint Taylor Fritz közelebb áll a döntőbe jutáshoz, mint Alex De Minaur. Az amerikai játékos magabiztosnak és összeszedettnek tűnik, ezért úgy gondoljuk, hogy képes lesz legyőzni ellenfelét.

Tipp: Taylor Fritz