Fenerbahce – Bayern München: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.04.04.

April 4, 2022
408 Views

Az e heti Euroliga fordulóban több érdekes meccs várható, az elemzőink mára azonban a Fenerbahce és a Bayern München összecsapására összpontosítottak.

Erre a mérkőzésre a legjobb szorzókat a népszerű Bet365 fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet. Ha meg szeretné tudni hogyan szerezheti meg a Bet365 üdvözlőbónuszát, olvassa el cikkünket.

Fenerbahce

A Fenerbahce hat egymást követő vereségen van túl az Euroligában. Az elmúlt két hónap során nyújtott borzalmas teljesítményük eredményeképp elveszítették az esélyüket, hogy bekerüljenek a negyeddöntőbe. A csapat edzőjére, Sasha Djordjevicre emiatt hatalmas nyomás nehezedik, és az idény végéig minden meccs arra szolgál, hogy még egy esélyt kapjon a következő idényben. Időről időre a Fenerbahce védelme az egyik legerősebbnek mondható Európában. Ez főleg decembertől februárig volt igaz, amikor Nando De Colo és Jan Vesely hiányoztak sérülés miatt. A visszatérésük óta azonban a Fenerbahce is visszatért az idény elejei szintjére, amikor szintén számos fontos mérkőzést elveszítettek.

A múlt héten nagyszerűen kezdtek az Alba ellen, és már korán megvezettek (19:10). Ezt követően azonban teljesen elveszítették a fonalat, és nem tudták újra megtalálni a támadás ütemét a meccs végéig. A védelmük azonban teljesen elfogadható volt. Az Euroligában elért rossz eredményükért főleg a kreativitás hiánya felelős a támadójátékukban. Hogy miként fog erre reagálni a klub, az hamarosan kiderült. A Bayern elleni meccs viszont legalább lehetőséget nyújt, hogy kissé javítsanak a csapat megítélésén.

Bayern München

A Bayern péntek este az idény egyik legjobb meccsét játszotta, ráadásul a legfontosabb pillanatban. A csapatnak sikerült legyőznie a Zvezdát, amely a legnagyobb riválisuk volt az Euroliga negyeddöntőjébe való továbbjutás szempontjából. A győzelemnek köszönhetően a Bayern a csapat történelmében másodszor fog bekerülni az Euroliga rájátszásába. A tavalyi idényben ez nem sikerült nekik, hiszen kiestek a Milan elleni öt meccset követően. A dolgok jelenlegi állása szerint a negyeddöntőben a Barcelona ellen fognak játszani. A Bayern persze még változtathat ezen, azonban ehhez két győzelmet kellene aratniuk Törökországban, a Fenerbahce és az Anadolu Efes ellen.

A Zvezda és a Fenerbahce között a Bayern az Oldenburg ellen játszott a hazai bajnokságban. Azon a meccsen a csapat edzője, Andrea Trinchieri minden fontos játékost pihentetett, és főleg a fiatalabbakat küldte pályára, ezért a csapat elég friss és kipihent a mai összecsapáshoz. Augustine Rubit és Deshaun Thomas nagyszerűen támadtak a Zvezda ellen, ami fantasztikus hír a Bayern szurkolói számára, hiszen mindkét játékos elég rosszul játszott az utóbbi időben.

Hacsak nem lesz egy óriási meglepetés, a Fenerbahce valószínűleg a 12. helyen fog végezni a rájátszás előtt. A Fenerbahce jelenlegi eredménye 9-16 (hazai pályán 8-4), a Bayerné pedig 13-12 (idegenben 4-7). Az idény első összecsapását a Bayern nyerte meg hazai pályán 71:63-ra.

Hiányzások és sérülések

Nando De Colo nem tud játszani a következő három hétben sérülés miatt, azonban ő az egyetlen hiányzó játékos a Fenerbahce csapatából.

Corey Walden és Nick Weiler-Babb valószínűleg nem fognak pályára lépni a Bayern csapatából.

Fenerbahce – Bayern München előrejelzés

Óriási különbség van a hetedik és a nyolcadik hely között a rájátszásban, ezért a Bayern biztosan igyekszik majd elkerülni, hogy a Barcelona ellen játsszon a negyeddöntőben. Ehhez azonban meg kell nyernie a mai meccset. A Fenerbahce nincs túl jó formában, és motivációjuk sincs, ráadásul valószínűleg a szurkolóktól sem kapnak túl nagy támogatást, figyelembe véve a jelenlegi formájukat.

Tipp: Bayern München +2HC