Monaco – Asvel: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.06.20.

June 20, 2022
289 Views

Az Asvel csúnyán megverte a Monacot a Francia Liga döntőjének második meccsén, azonban a következő két meccset Monacoban játsszák, ahol Sasha Obradovic csapata megbosszulhatja a vereséget.

Erre a mérkőzésre a legjobb szorzókat a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet.

Monaco

Az első meccsen aratott könnyed győzelem után a Monaco csapatát porig alázta az Asvel a Villeurbanne-ben játszott második meccsen. Az Asvel 37 ponttal győzött (91:54), ami a Monaco legcsúnyább veresége az idényben. A hazai csapat valószínűleg igyekezni fogja figyelmen kívül hagyni a pénteki meccset, hiszen csak így tudnak összpontosítani és kellő odafigyeléssel játszani a harmadik meccsen. A Monaco történelmi eredményt ért el az előző idényben az Eurokupa megnyerésével, és idén még egy lépéssel tovább mentek. Az idén volt első részvételük az Euroligában, és egészen a negyeddöntőig jutottak, ahol kikaptak az Olympiacostól 5 mérkőzés után. A csapat edzője, Sasha Obradovic nagyszerű munkát végzett a jelenlegi csapattal, és nagyon jó viszonyt alakított ki a csapat legjobb játékosával, Mike James-szel. Az előző edzőnek, Zvezdan Mitrovicnak ez nem sikerült, ami miatt el is bocsájtották a csapatból. Dwayne Bacon nagyszerűen játszott, míg Paris Lee-nek is sikerült megtalálnia a helyét a csapatban. Obradovic valószínűleg szűkíteni fog a csapaton a mai meccsen, ahogyan azt az Euroliga negyeddöntőjében is tette.

Asvel

A Francia Liga első döntős meccse után semmi jel nem mutatott arra, hogy az Asvel képes olyan bámulatosan játszani, mint ahogy azt a pénteki meccsen láthattuk. Szinte minden tökéletesen működött a csapatban, a támadás és a védekezés terén egyaránt. Mind a 12 játékos szerzett legalább négy pontot, a legjobb pontszerző pedig Dylan Osetkowski volt 12 ponttal, a 91-ből. Az első meccs után a francia riporterek arról számoltak be, hogy a csapaton belül rendkívül rossz a hangulat, és mindenki alig várja az idény végét. A pénteki eredményük azonban mindezt megcáfolta. A csapat edzője, T.J. Parker valószínűleg elhagyja a csapatot az idény végén, valamint a csapat legjobb játékosa, Elie Okobo nagyon közel áll ahhoz, hogy véglegesítse a Monacohoz való átigazolását. A csapat tulajdonosa, Tony Parker szeretett volna jó eredményeket elérni az Euroligában, azonban az utolsó három évben ez nem sikerült, és többnyire még a negyeddöntőbe sem kerültek be. Ha meg szeretné valósítani kitűzött célját, sok mindennek változnia kell a csapatban a nyár során.

A Francia Liga döntőjét az 5 meccsből a legjobb nyeri, és a két Villeurbanne-ben játszott meccs után az eredmény 1-1. A következő két meccset Monacoban játsszák. A két csapat az idei idény során hat alkalommal játszott egymással, és az eddigi eredmény 3-3.

Sérülések

Mindkét edző számára elérhető a csapat összes játékosa, azonban meccsenként csak hat külföldi játékost használhatnak.

Monaco – ASVEL előrejelzés

A második meccs eredményétől függetlenül a Monaco jobb csapat az Asvelnél, és a pénteki mérkőzés valószínűleg csak még jobban motiválja a hazai csapatot, hogy megnyerjék a harmadik meccset.

Tipp: Monaco -2