Elfsborg – Göteborg: tippek, elemzés és szorzók – 2023.07.16.

July 15, 2023
317 Views
Elfsborg - Göteborg: tippek

Az Elfsborg – Göteborg tippek legjobb szorzóit a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet. Olvassa el cikkünket, ha meg szeretné tudni hogyan igényelheti a 22bet üdvözlőbónuszát.

A svéd első liga vasárnapi mérkőzései közül az elsőn az Elfsborg látja vendégül a Göteborgot. A hazai csapat abszolút favoritnak számít, és óriási meglepetés lenne, ha nem aratnának elsöprő győzelmet a holnapi meccsen.

Elfsborg – Göteborg szorzók

Elfsborg – Göteborg 1X2: 1,35 / 5,30 / 8,60

Teljes gólszám felett/alatt (2,5): 1,55 / 2,29

Hendikep (-1,5/+1,5): 1,99 / 1,90

Elfsborg

Az Elfsborg jelenleg a ranglista első helyén áll, egy ponttal megelőzve a második helyen álló Malmöt és három pontos előnnyel a harmadik helyen álló Hackennel szemben. A csapat 34:10-es gólaránnyal büszkélkedhet az idei idényben, vagyis a legjobban védekező és a harmadik leghatékonyabb támadóvonallal rendelkező csapatnak számítanak a ligában.

Az előző öt fordulóban a hazai csapat négy meccset megnyert (Malmö FF 3:0, AIK 1:2, Hammarby 2:0 és Kalmar 0:4), illetve döntetlent játszott hazai pályán a negyedik helyen álló Djurgardennel. Ezek közül a Malmö elleni győzelem volt a legjelentősebb, hiszen ez a csapat a legnagyobb riválisuk a bajnoki címért folytatott küzdelemben. A mérkőzésen az Elfsborg már az első félidő végén 2:0-ra vezetett, majd a második félidőben még egy góllal bebiztosította a győzelmét. Ilyen eredményekkel nyugodtan kijelenthetjük, hogy a csapat megérdemelten áll a liga első helyén.

Göteborg

A Malmö után a Göteborg a második legsikeresebb svéd focicsapat, amely eddig 18 idényben nyerte meg a bajnoki címet. Az idei idényben azonban a csapat nagyon gyengén teljesít. A Göteborg 14 forduló után az utolsóelőtti helyen áll, és eddig csupán 8 pontot gyűjtött össze. A csapat hat ponttal van lemaradva a kiesési zóna feletti Degerforstól, ezért kemény feladat áll előttük, ha a ligában szeretnének maradni.

Az előző öt fordulóban a Göteborg négy vereséget szenvedett (Hacken 4:1, Mjallby 0:1, Sirius 2:0, Varberg 1:2), amelyek közül a legnagyobb csalódás a múltheti vereség volt a Varberg ellen, amely a liga leggyengébb csapata. A négy vereség mellett a csapat egy gólnélküli döntetlent játszott a Halmstaddal idegenben. A Göteborgnak tehát muszáj lesz mihamarabb talpra állnia, ha bármi esélyt is szeretnének a ligában maradásra.

Az Elfsborg megnyerte a két csapat utolsó öt egymás elleni mérkőzését, 9:2-es gólaránnyal.

Hiányzások és sérülések

Elfsborg: Romer, Widell (sérült)

Göteborg: Carneil, Ohlsson, Salomonsson (sérült)

Elfsborg – Göteborg tippek

Az Elfsborg a holnapi mérkőzés megnyerésével további három ponttal erősítheti a helyezését, hiszen a liga egyik leggyengébb csapata ellen játszanak. Egy győzelemmel komoly előnyre tehetnek szert, figyelembe véve, hogy a legnagyobb riválisuknak számító Malmö az eheti fordulóban a 4. helyen álló Djurgardennel játszik. Ha mindehhez hozzáadjuk a két csapat egymás elleni eredményeit, akkor az Elfsborg győzelmére és legalább két gólra tippelni jó opciónak tűnik.

Az Elfsborg – Göteborg tippek mellett oldalunkon számos egyéb tippet, előrejelzést és sportfogadással kapcsolatos cikket találhat. Ha pedig azonnal értesülni szeretne a legújabb tippjeinkről, csatlakozzon Facebook csoportunkhoz.

A mérkőzés időpontja: 2023.07.16. 15:00
Tipp: Elfsborg győz + 1,5 gól felett