Red Star – Partizan: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.06.06.

June 6, 2022
244 Views

Négy mérkőzés után az ABA Liga döntőjében az állás 2:2. A Red Star és a Partizan ma játszák a mindent eldöntő ötödik meccset, amelynek győztese nem csupán a trófeát szerzi meg, de továbbjut az Euroliga következő idényébe is.

Erre a mérkőzésre a legjobb szorzókat a népszerű 20bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet. Ha meg szeretné tudni hogyan szerezheti meg a 20bet üdvözlőbónuszát, olvassa el cikkünket.

Red Star

A Red Star csapata rendkívül kínos vereséget szenvedett az ABA Liga döntőjének negyedik mérkőzésén. A csapat megengedte, hogy a Partizan 112 pontot szerezzen, amire Dejan Radonjic érkezése óta még nem volt példa. A csapatai mindig az erős védekezésről voltak ismertek, amit az idei Euroliga idényben is láthattunk, amelyben a Red Star volt az egyik legerősebb védekezéssel rendelkező csapat. Az előző meccsen azonban úgy tűnt, mintha egy másik csapat játszott volna. Miután 22:14-re vezettek megengedték a Partizannak egy 35:7-es negyedet, amit nem tudtak visszafordítani. Austin Hollins és Ognjen Dobric jól teljesítettek a támadás terén, azonban a teljes meccset tekintve ez teljesen jelentéktelen volt. Az első két meccs után úgy tűnt, hogy a Red Star dominálja a döntős meccseket, azonban ez azóta megváltozott. A csapatnak már évek óta az az egyetlen célja, hogy megnyerje az ABA Ligát és bejusson az Euroligába. Ez a cél azonban óriási veszélyben van. Minden az ötödik meccsen fog eldőlni. A Red Star csapata mindenképp óriási támogatásra számíthat a szurkolóiktól, ami mindig óriási előny volt számukra.

Partizan

A döntős meccsek során a Partizan csapata főnixhez hasonló feltámadást produkált. Az ABA Liga döntőjének harmadik meccsén a negyedik negyed elején nyolc pontos hátrányuk volt, azonban képesek voltak fordítani az álláson és megnyerni a mérkőzést. A negyedik meccsen szinte porig alázták a Red Star csapatát, 2:2-re egyenlítve az eredményt. Az a csapat, amelyik megnyeri az ötödik meccset, továbbjut az Euroliga következő idényébe. Az idény során sokan kételkedtek Zeljko Obradovic vezetésében, hiszen a Partizan nem teljesített túl jól. Az Eurokupában kiestek a Bursaspor elleni meccsen a nyolcaddöntőben, a Szerb Kupa döntőjében pedig a Red Star aratott felettük elsöprő győzelmet. Ha azonban sikerül megnyerniük az ABA Ligát, akkor mindez feledésbe merül, és ez lesz a csapat legsikeresebb idénye 2013 óta. A Partizannak akkor sikerült a legnagyobb előnyre szert tenni, amikor Yam Madar, Aleksa Avramovic, Kevin Punter, Zach LeDay és Mathias Lessort voltak a pályán. Ebből kifolyólag várhatóan a mai meccsen is az említett öt játékos fog játszani a legtöbbet.

Az idei idényben a két csapat hétszer játszott egymással, és az eddigi egymás elleni eredményük 4:3 a Red Star javára. Ez azonban már nem igazán számít, hiszen csak az ABA Liga megnyerése és az Euroligába való továbbjutás a fontos mindkét csapat számára. Az ABA Ligában a Red Star megnyerte az utolsó 11 hazai pályán játszott meccset a Partizan ellen. A Partizan idegenben utoljára 2015-ben tudta legyőzni a Red Star-t.

Sérülések

Mindkét csapat edzője számára a teljes csapat elérhető a mai meccsen.

Partizan – Red Star előrejelzés

Az eddigi négy döntős meccsen minden alkalommal a hazai csapat győzött, habár ez a mai meccsen sokkal nehezebb feladat lesz. Mivel a Partizan megnyerte az utolsó két meccset, a Red Star csapatára óriási nyomás nehezedik, ráadásul a vendégcsapatot Zeljko Obradovic vezeti, aki az egyik legjobb európai edző a kosárlabda történelmében. Ez óriási előny lehet egy ilyen mérkőzésen.

Tipp: Partizan +5,5