Olympiacos – AS Monaco: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.05.04.

May 4, 2022
380 Views

Az Olympiacos és a Monaco között ma este kerül sor a negyeddöntő mindent eldöntő ötödik összecsapására, a mérkőzés győztese pedig továbbjut az Euroliga belgrádi elődöntőjébe.

Erre a mérkőzésre a legjobb szorzókat a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet.

Olympiacos

A második mérkőzésen elszenvedett csúnya vereség után az Olympiacos két nagyszerű mérkőzést játszott Monacoban, így jelenleg 2:2 az állás. Kostas Sloukas csapata eldönthette volna a továbbjutást a negyedik meccsen, azonban ez nem sikerült, így a mai meccsen fog eldőlni ki kerül be a legjobb négy közé. A negyeddöntő mérkőzései során az Olympiacos támadójátéka Kostas Sloukas, Kostas Papanikolaou és Sasha Vezenkov kezében volt.

Ideáig mindhárman nagyszerűen játszottak, valamint időnként Tyler Dorsey és Thomas Walkup is besegített. A csapat védekezése szintén kiváló, a második összecsapást leszámítva, amikor a Monaco támadójátékosai egyszerűen átgázoltak a görög csapat védekezésén. Az Olympiacos az egész idényben a hazai pálya előnyéért küzdött, és ennek eredményeképp a mindent eldöntő ötödik meccset saját pályájukon és 12 000 hangos szurkoló előtt játszhassák. Öt év telt el azóta, amióta utoljára sikerült bekerülniük a legjobb négy közé, és rendkívül közel állnak ahhoz, hogy ismét elődöntősök legyenek.

Monaco

A Monaco igazán nagyszerű eredményeket ért el az elmúlt két évben. 18 hónappal ezelőtt valószínűleg a klubban senki sem gondolta volna, hogy képesek lesznek bejutni az Euroligába, azt pedig végképp nem, hogy csupán egy mérkőzés fogja elválasztani őket az elődöntőtől. Tavaly azonban sikerült megnyerniük az Eurokupát, amivel helyet szereztek az idei Euroligában. Az idei Euroliga idényben pedig a csapat pedig egészen a negyeddöntőig jutott, amivel bebiztosították a helyüket az Euroliga következő idényébe is. A negyeddöntő első négy mérkőzésén a csapat azt a benyomást keltette, hogy nem hozták ki a maximumot a csapatból.

Mike James hárompontos eredménye 2/16 volt az utolsó két meccsen, és nehéz elképzelni, hogy három egymást követő mérkőzésen is ennyire rosszul célozzon. Dwayne Bacon jelentős szerepet vállalt a támadásban, Will Thomas és Paris Lee pedig szintén szereztek néhány fontos pontot. A győzelem kulcsa azonban mindenképp a védekezés lesz, és megállítani az Olympiacos támadásait.

A két csapat összesen hatszor találkozott egymással az idei idényben, és mindkét csapat 3-3 győzelmet tudhat maga mögött. Aki megnyeri a hetedik mérkőzést, továbbjut a belgrádi elődöntőbe.

Az első négy összecsapás eredményei a következők:

Első meccs: Olympiacos – Monaco 71:54
Második meccs: Olympiacos – Monaco 72:96
Harmadik meccs: Monaco – Olympiacos 83:87
Negyedikmeccs: Monaco – Olympiacos 78:77

Sérülések

Hassan Martin (Olympiacos) és Alpha Diallo (Monaco) nem játszottak az előző mérkőzéseken. Mindkét játékos részvétele kérdéses a mai meccsen, azonban rajtuk kívül egyik csapatban sincs egyéb hiányzás.

Olympiacos – AS Monaco előrejelzés

Az első két mérkőzésen mindkét csapat elsöprő győzelmet aratott, a második kettőn azonban az utolsó labdabirtoklás döntötte el a meccs kimenetelét. A mai mérkőzésen arra számítunk, hogy szintén az utolsó percekben fog eldőlni ki jut tovább az elődöntőbe.

Tipp: AS Monaco +8HC