Luxembourg – Szlovákia: tippek, elemzés és szorzók – 2023.10.16.

October 16, 2023
553 Views
Luxembourg - Szlovákia: tippek

A Luxembourg – Szlovákia tippek legjobb szorzóit a népszerű 20bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet. Olvassa el cikkünket, ha meg szeretné tudni hogyan szerezheti meg a 20bet üdvözlőbónuszát.

Az Eb selejtező J csoportjában ma a második helyezés két legesélyesebb csapata küzd meg egymással. Ez a két csapat Luxemburg és Szlovákia, és a mai összecsapás jó eséllyel eldöntheti, hogy melyik csapat fog továbbjutni az első helyen álló Portugália mellett.

Luxembourg

Luxembourg nagyszerűen játszott a selejtezőmeccseken, és minden elvárást felülmúltak. A csapat eddig három meccset megnyert, két döntetlent játszott és két vereséget szenvedett, és jelenleg Szlovákia a legnagyobb riválisuk a továbbjutás szempontjából.

Az előző fordulóban a csapat az izlandi válogatott stadionjába utazott. Habár a hazai csapat az egész mérkőzésen folyamatosan támadott, a vendégcsapat fegyelmezett védekezése nem tett lehetővé túl sok helyzetet Izland számára. Izlandnak azonban sikerült a 23. percben megszerezni a vezetést, majd Luxemburg a 46. percben kiegyenlített. Luxemburg gólja után az eredmény változatlan maradt a meccs végéig.

Az 1:1-es döntetlen azonban teljesen elfogadható eredmény volt, miután a csapat 9:0-ra kikapott Portugáliától. Habár a csapat biztosan nem számított arra, hogy győzelmet aratnak Portugália felett, egy ilyen csúnya vereség biztosan hidegzuhanyként érte a csapatot.

A Portugália elleni mérkőzés előtt Luxembourg 3:1-es győzelmet aratott Izland felett, és 2:0-ra legyőzte Bosznia-Hercegovinát. Az említett mérkőzések mellett a csapat az első két fordulóban gólnélküli döntetlent játszott Szlovákiával, illetve 6:0-ra kikapott Portugáliától.

Szlovákia

Szlovákiának jelenleg kétpontos előnye van a mai ellenfelével szemben. A csapat az eddigi mérkőzéseiből négyet megnyert, egy döntetlent játszott és két vereséget szenvedett. Szlovákia jelenleg 13 ponttal a második helyen áll, és a mai meccs megnyerésével jelentősen növelnék az esélyeiket a továbbjutásra.

A vendégcsapat pénteken egy igen izgalmas mérkőzést játszott Portugáliával. A szlovák válogatott rendkívül védekezés-központú stratégiát alkalmazott, és inkább ellentámadásokból próbáltak gólt szerezni. Portugália a 69. percig 2:0-ra vezetett, majd a 69. percben azonban Szlovákia csökkentette a hátrányát David Hancko góljának köszönhetően. Három perccel később azonban a portugál csapat ismét két gólra növelte az előnyét, majd a 80. percben Lobotka megszerezte csapata második, és egyben a mérkőzés utolsó gólját, így a végeredmény 3:2 lett.

Szlovákia az említett mérkőzés előtt 3:0-ás győzelmet aratott Liechtenstein felett, 1:0-ra kikapott Portugáliától, illetve 2:1-re legyőzte Izlandot és 2:0-ra Bosznia-Hercegovinát.

A két csapat előző egymás elleni mérkőzése gólnélküli döntetlennel végződött. Az idei selejtező előtt utoljára 2015-ben játszottak egymással, amikor Szlovákia 4:2-es és 3:0-ás győzelmet aratott.

Hiányzások és sérülések

Luxembourg: –

Szlovákia: –

Luxembourg – Szlovákia tippek

A két csapat eddigi eredményeit figyelembe véve Szlovákia enyhe favoritnak számít a mai meccsen. Az előző mérkőzésükön Luxembourgnak sikerült kihúznia egy gólnélküli döntetlent a fegyelmezett védekezésüknek köszönhetően, és valószínűleg a mai meccsen is a védekezés lesz a legnagyobb fegyverük. Ebből kiindulva egy szoros és kiegyenlített mérkőzésre számítunk, ezért legfeljebb két gólra tippelünk.

A Luxembourg – Szlovákia tippek mellett oldalunkon számos egyéb tippet, előrejelzést és sportfogadással kapcsolatos cikket találhat. Ha pedig azonnal értesülni szeretne a legújabb tippjeinkről, csatlakozzon Facebook csoportunkhoz.

A mérkőzés időpontja: 2023.10.16. 20:45

Tipp: 2,5 gól alatt