Leeds – Liverpool: tippek, elemzés és szorzók – 2023.04.17.

A Leeds – Liverpool tippek legjobb szorzóit a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet. Olvassa el cikkünket, ha meg szeretné tudni hogyan igényelheti a 22bet üdvözlőbónuszát.

A Premier League 31. fordulójában hétfőn este 21:00-kor a Leeds és a Liverpool összecsapása vár ránk az Elland Road Stadionban.

Leeds – Liverpool 1X2: 4,56/4,28/1,67

Teljes gólszám felett/alatt (2,5): 1,53/2,37

Mindkét csapat szerez gólt IGEN/NEM: 1,58/2,31

Leeds

A Premier League előző fordulójában a Leeds kikapott hazai pályán a Crystal Palace-tól 1:5-re. Habár a Leeds a 21. percben megszerezte a vezetést Patrick Bamford góljával, a mérkőzés végéig öt gólt kaptak egy olyan csapattól, amely nem igazán számít hatékonynak a támadás terén.

A csapat jelenleg 29 ponttal a 16. helyen áll, kétpontos előnnyel a kiesési zóna első helyén álló Nottingham Foresttel szemben. Az FA-kupából a csapat kiesett a nyolcaddöntőben a Fulham elleni 2:0-ás vereséget követően. Az utolsó hét meccséből a csapat csak kettőt nyert meg, egy döntetlent játszott és négy vereséget szenvedett.

Ami a csapat sérült játékosait illeti, Stuart Dallas és Tyler Adams biztosan nem tudnak részt venni a holnapi meccsen, azonban Maximilian Wober felépült és készen áll a Liverpool elleni meccsre. Az említett játékosokon kívül minden játékos készen áll a holnapi összecsapásra.

Liverpool

A Liverpool már öt meccs óta nem tudott győzelmet aratni, amelyekből három vereséget szenvedett és két döntetlent játszott. A holnapi meccs viszont tökéletes alkalmat kínál, hogy megszakítsák a győzelem nélküli sorozatukat. A csapat már kiesett az FA-kupából és a Bajnokok Ligájából, a Premier League-ben pedig 44 ponttal a nyolcadik helyen állnak, kilenc ponttal lemaradva az ötödik helyen álló Tottenhamtől.

Az utolsó mérkőzésükön az angol elsőligában döntetlent játszottak hazai pályán az első helyen álló Arsenallal. Habár a csapat már a meccs első 30 percében két gólt kapott, az első félidő végén Mohamed Salah góljával a Liverpoolnak sikerült csökkentenie a hátrányát. Az 54. percben a játékvezető büntetőt ítélt a Liverpoolnak, amit Salah kihagyott. A 87. percben azonban Firminonak sikerült betalálni az Arsenal hálójába, ami egyben a mérkőzés utolsó gólja volt, így a meccs végeredménye 2:2 lett.

A holnapi mérkőzésen van rá esély, hogy Alisson Becker és Ibrahima Konata nem tud pályára lépni, hiszen már kihagytak néhány edzést. Luis Diaz azonban hosszú idő után várhatóan visszatér a csapathoz, míg Stefan Bajcetic, Naby Keita és Calvin Ramsay hiányozni fognak a holnapi meccsről.

2021.04.19. Leeds – Liverpool 1:1

2021.09.12. Leeds – Liverpool 0:3

2022.02.23. Liverpool – Leeds 6:0

2022.10.29. Liverpool – Leeds 1:2

Várható felállás

Leeds (4-2-3-1): Meslier; Kristensen, Koch, Cooper, Firpo; McKennie, Roca; Harrison, Rodrigo, Gnonto; Bamford

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Thiago; Salah, Gakpo, Nunez

Leeds – Liverpool tippek

A vendégcsapat mindenképp favoritnak számít a helyezése és az egymás elleni eredményeik alapján. Mivel a Liverpool biztosan minden erejével igyekezni fog megszakítani győzelem nélküli sorozatát, amire a holnapi meccsen jó esélyük van, a vendégcsapat győzelmére és legalább két gólra tippelünk.

A Leeds – Liverpool tippek mellett oldalunkon számos egyéb tippet, előrejelzést és sportfogadással kapcsolatos cikket találhat. Ha pedig azonnal értesülni szeretne a legújabb tippjeinkről, csatlakozzon Facebook csoportunkhoz.

A mérkőzés időpontja: 2023.04.17. 21:00

Tipp: Liverpool győz + 1,5 gól felett