Crvena zvezda – Baskonia: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.03.03.

March 3, 2022
264 Views

Az Euroliga mai fordulójában a Crvena zvezda és a Baskonia csapata fog összecsapni a belgrádi Aleksandar Nikolić stadionban.

Crvena zvezda

A belgrádi piros-fehéreknek ez lesz a 2. mérkőzésük a négy egymás utáni hazai pályán játszott euroligás meccsből. Az elsőre vasárnap került sor, amikor leverték a Fenerbahce csapatát 74:69-re, egy rendkívül izgalmas hajrában.

Ez egyike volt azon ritka mérkőzéseknek, amikor a Crvena zvezda játékosai képesek voltak megnyerni egy kiegyenlített mérkőzést az utolsó percekben. Dejan Radonjić csapata ebben az idényben számos alkalommal veszített az utolsó percekben, és az idegenben játszott Asvela, Panathinaikos és Anadolu Efes elleni, illetve a hazai pályán játszott Zenit és Barcelona elleni meccsek csupán néhány példa erre.

Habár 25 mérkőzésből 10-et megnyertek és 15-öt elveszítettek, az orosz csapatokkal újonnan kialakult helyzet miatt, és a CSKA, a Zenit és a Unics felfüggesztésének köszönhetően a Crvena zvezdának még mindig van esélye helyet szerezni a rájátszásban. Ennek függvényében a csapatnak nagyszerű motivációja van, hogy kihasználja a kedvező beosztást a liga utolsó szakaszában.

A csapatnak jelenleg nincs sérült játékosa, így ezen a mérkőzésen minden fontos játékos részt tud venni. Az egyetlen kérdéses játékos Maik Zirbes, azonban a német kosárlabdás az idei szezonban nem számít a Crvena zvezda fontosabb játékosának.

Baskonia

A vendégcsapat talán az egyik legnagyobb csalódásnak mondható ebben az idényben. Az idény elején nagy reményeket fűztek hozzájuk, azonban az elvárások egy töredékét sem tudták megvalósítani. A Baskonia az utolsó előtti helyen áll, és csak hétszer tudtak győzni a szezonban, a 18 vereséggel szemben, így még ebben a váratlanul „csökkentett” Euroligában sem tudnak bekerülni a legjobb nyolc közé.

A Baskonia játékosai a héten már túlestek egy mérkőzésen, hiszen kedden játszottak az izraeli Maccabi csapata ellen idegenben, azonban veszítettek 94:93-ra. A mérkőzésen számos alkalommal fordult az eredmény, az utolsó negyed elején pedig a spanyol csapat 7 pontos előnnyel rendelkezett, amit viszont nem tudtak megtartani a meccs végéig.

Kérdéses, hogy Neven Spahija csapata mennyit tudott pihenni a mai Crvena zvezda elleni mérkőzésre, amelyre csupán két napot követően kerül sor, ráadásul a csapat legjobb játékosai, mint például Baldwin és Giedraitis több, mint 35 percet voltak pályán Tel Avivban.

A Baskonia az idény első összecsapásán fölényes győzelmet aratott a Crvena zvezda ellen (93:74). Az a mérkőzés viszont teljesen más körülmények között zajlott, hiszen az volt Neven Spahija első mérkőzése a Baskonia edzőjeként. A csapat formája azonban azóta folyamatosan csökken.

Előrejelzés

Véleményünk szerint a Crvena zvezda játékosainak sokkal nagyobb motivációjuk van a mai mérkőzésen, mint a vendégcsapatnak. A piros-fehéreknek esélyük van a legjobb 8 közé jutni, kipihentebbek, és bosszút szeretnének állni az idény elején elszenvedett vereségért. A Baskonia viszont úgy érkezik Belgrádba, hogy nincs oka küzdeni. Ráadásul az sem kizárt, hogy Spahija pihentetni fogja a fontosabb játékosokat, hiszen a hétvégén a Real Madriddal csapnak össze az ACB ligában.

Mindezt figyelembe véve ezen a mérkőzésen a Crvena zvezda győzelmére tippelünk -4,5-ös hendikeppel.

Tipp: Crvena zvezda -4,5