AS Roma – Napoli: tippek, elemzés és szorzók – 2022.10.23.

October 23, 2022
431 Views
AS Roma - Napoli

Az AS Roma – Napoli tippek legjobb szorzóit a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet. Olvassa el cikkünket, ha meg szeretné tudni hogyan igényelheti a 22bet üdvözlőbónuszát.

Ma este 20:45-kor sor kerül az idény első Derby del Sole mérkőzésére, amelyen a Roma látja vendégül a tabella első helyén álló Napoli csapatát az olasz Serie A 11. fordulójában.

AS Roma

A Roma két egymást követő győzelem után lép pályára a mai meccsen. A Lecce csapatát 2:1-re győzték le hazai pályán, illetve a Sampodria ellen 0:1-es győzelmet arattak idegenben. Habár 3 pontot szereztek a Lecce elleni meccsen, Jose Mourinho csapatából lesérült a csapat egyik legfontosabb játékosa, az argentin csatár, Paolo Dybala. A sérülés miatt a csapat nem számíthat rá az elkövetkező néhány mérkőzésen, és így a Napoli elleni meccsen sem.

A Sampdoria ellen az előző körben a Roma már a 9. percben megvezetett Lorenzo Pellegrini büntetőből szerzett góljával. A meccs hátralévő részében mindkét csapat igyekezett változtatni az eredményen, azonban végül 0:1 maradt a végeredmény.

A csapatnak ez volt a 7. győzelme a Serie A-ban, és jelenleg 22 ponttal a ranglista 4. helyén állnak, négy ponttal lemaradva az első helyen álló Napolival szemben. A mai meccsen azonban lehetőségük lesz 1 pontra csökkenteni a hátrányukat, ha megnyerik a mérkőzést.

Napoli

Jelenleg a Napoli a legtöbb pontot és gólt szerző csapat a Serie A-ban és a Bajnokok Ligájában. Luciano Spalletti csapata 25 gólt szerzett az olasz bajnokságban, a Bajnokok Ligájában pedig 17 alkalommal találtak be ellenfeleik kapujába. Mindkét bajnokságban az első helyen állnak, és nyugodtan kijelenthetjük, hogy az egyik legkomolyabb jelöltnek számítanak a trófea megszerzésére.

Az utolsó körben kissé nehezen éreztek rá a megfelelő ritmusra a Bologna elleni meccsen, és az első félidő végén az állás 1:1 volt. A második félidőben Politan és Raspadori helyére Lozano és Osimhen került, akik sokkal veszélyesebbek voltak az ellenfél kapujára. A beállításukat mindketten meghálálták, hiszen Lozano a 49. percben, Osimhen pedig a 69. percben szereztek gólt, így a végeredmény 3:2 lett a Napoli javára.

A vendégcsapat nagyszerű sorozatot tudhat maga mögött, hiszen az utolsó 10 meccsükből mindet megnyerték, ezért önbizalommal teli utaznak Rómába a mai meccsre.

A Roma és a Napoli eddig összesen 170 alkalommal játszott egymással, amelyből a római csapat 63-at nyert meg, a Napoli pedig 52-t, illetve 55 mérkőzés döntetlennel végőzött.

Várható felállás

AS Roma (3-4-2-1): Rui Patricio – Gianluca Mancini – Chris Smalling – Roger Ibanez – Nicola Zalewski – Bryan Cristante – Nemanja Matić – Leonardo Spinazzola – Nicolo Zaniolo – Lorenzo Pellegrini – Tammy Abraham

Napoli (4-3-3): Alex Meret – Mario Rui – Juan Jesus – Min-jae Kim – Giovanni Di Lorenzo – Tanguy Ndombele – Stanislav Lobotka – Piotr Zielinski – Matteo Politano – Kvicha Kvaratskhelia – Victor Osimhen

AS Roma – Napoli tippek

Ha a Roma komolyan gondolja a bajnoki cím megszerzésére irányuló ambícióit, akkor muszáj lesz megnyerni az ilyen fontos meccseket. A Napoli azonban bámulatosan játszik az idei idényben, és jelenleg sokkal jobb a csapatuk, mint a Romáé.

Ha egy rövid összefoglalót szeretne a focira való fogadásról, figyelmébe ajánljuk „Hogyan fogadjunk focira” című cikkünket.

Az AS Roma – Napoli tippek mellett a Bet-Experts oldalán számos egyéb tippet, előrejelzést és sportfogadással kapcsolatos cikket találhat. Ha pedig azonnal értesülni szeretne a legújabb tippjeinkről, csatlakozzon Facebook csoportunkhoz.

Tipp: 2X + több, mint 2,5 gól