AS Monaco – Olympiacos: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.04.29.

April 29, 2022
361 Views

Mivel az Olympiacos megnyerte a szerdai meccset, visszaszerezte a hazai pálya előnyét, ezért a Monaconak Görögországban kell megnyernie az ötödik, mindent eldöntő mérkőzést. Ehhez azonban ma este is győzelmet kell aratniuk.

Erre a mérkőzésre a legjobb szorzókat a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet. Ha meg szeretné tudni hogyan szerezheti meg a 22bet üdvözlőbónuszát, olvassa el cikkünket.

Monaco

Miután múlt héten sikerült győzelmet aratniuk Görögországban, a Monaco szerdán nagyon rosszul játszott saját stadionjukban, ezért az Olympiacos átvette a vezetést (2:1) a negyeddöntőben. A Monaco védelme nem volt megfelelő szinten, és legtöbb esetben sikertelen volt. Az Olympiacos védőjátékosai (Thomas Walkup, Kostas Sloukas és Tyler Dorsey) mindig jó helyen álltak, ráadásul Sasha Vezenkovot nem lehetett megállítani. A negyedik negyed elején a Monaco 15 ponttal volt lemaradva, azonban a játékosok fantasztikusan játszottak az első öt percben, és 11 pontot szereztek válasz nélkül, és akár még a győzelemre is volt esélyük. Sajnos Danilo Andjusic elkövetett két hibát, ami megszakította a csapat lendületét. Dwayne Bacon és Paris Lee hárompontosaival a Monaco két percre még át is vette a vezetést (80:79), azonban a védelmük ismét nem tudta megállítani az ellenfél támadását, így az Olympiacos került ki győztesen. A negyedik mérkőzés egy „mindent vagy semmi” meccs lesz a Monaco számára, ezért biztosan mindent meg fognak tenni azért, hogy egy ötödik mindent eldöntő meccsre is sor kerüljön.

Olympiacos

Az idény előtt az Olympiacos célja az volt, hogy bekerüljön a negyeddöntőbe, azonban az egész idényben nagyszerűen játszottak, így már csak egy győzelem választja el őket az elődöntőtől. Az Olympiacos utoljára 2017-ben játszott az elődöntőben, amikor kikaptak a Fenerbahce csapatától. Ezután volt néhány gyenge idényük, amire jelentősen kihatott Vassilis Spanoulis és Georgios Printezis egyre csökkenő teljesítménye, akik az előző évtizedben kulcsfontosságú játékosoknak számítottak. Spanoulis tavaly nyáron nyugdíjba vonult, Printezis szerepe pedig jelentősen csökkent. A csapat veteránjai, Kostas Sloukas és Kostas Papanikolau még mindig fontos szerepet játszanak, azonban érkezett néhány játékos, akik kissé felfrissítették a csapatot (Sasha Vezenkov, Tyler Dorsey és Thomas Walkup). Az Olympiacos elérte a célját Monacoban, így még legrosszabb esetben is saját szurkolóik előtt játszák majd a mindent eldöntő ötödik mérkőzést.

Az Olympiacos 2:1-re vezet a negyeddöntőben. Ha ma este az Olympiacos kerül ki győztesen, akkor továbbjut az elődöntőbe. Ha azonban a Monaco győz, akkor jövő héten Görögországban kerül sor a mindent eldöntő ötödik meccsre. A két csapat az idényben a negyeddöntőn kívül kétszer találkozott egymással, és mindent összevetve az Olympiacos 3:2-re vezet.

Hiányzások és sérülések

Alpha Diallo sérült, és valószínűleg hiányozni fog a Monaco csapatából. Az Olympiacosból pedig Hassan Martin kihagyta az utolsó három mérkőzést, és valószínűleg a mai mérkőzésen sem fog pályára lépni.

AS Monaco – Olympiacos előrejelzés

A Monaco elég erős ahhoz, hogy legyőzze az Olympiacost, és ezt múlt héten is bizonyították. Ma este biztosan jobban odafigyelnek majd a védelemre, ezért nem túl valószínűtlen, hogy egy ötödik összecsapásra is sor fog kerülni.

Tipp: Monaco (1)