Anadolu Efes – Olimpia Milano: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.03.24.

March 24, 2022
550 Views

Ma este folytatódik az Euroliga, ráadásul két olyan csapat fog összecsapni, amelyek az idényben igazán magasra tették céljaikat, ezért mára az Anadolu Efes és az Olimpia Milano közötti mérkőzést választottuk.

Erre a mérkőzésre a legjobb szorzókat a népszerű Bet365 fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet. Ha meg szeretné tudni hogyan szerezheti meg a Bet365 üdvözlőbónuszát, olvassa el cikkünket.

Anadolu Efes

Három nagyon gyengén védekezett negyed után a Real Madrid ellen az Anadolu Efes lenyűgözően védekezett a negyedik negyedben, ráadásul Vasilije Micic briliáns támadójátékának köszönhetően képesek voltak megfordítani az állást. Ezzel a győzelemmel az Efes esélyes maradt a 4. helyen végezni az idény rájátszás előtti szakaszában, azonban ehhez legalább 4 ponttal le kell győzniük a Milan csapatát, hogy jobb egymás elleni eredménnyel zárják az idényt. Shane Larkin szörnyen célzott a Real Madrid elleni meccsen, és ha az Efes versenyben szeretne maradni a bajnoki címért folyó küzdelemben, Larkinnak mindenképp formába kell hoznia magát.

Habár csak 7 percet volt pályán, fontos tényező, hogy Kruoslav Simon, a csapat egyik legfontosabb játékosa ismét visszatért a csapathoz. Az Efes közel sincs azon a szinten, mint a tavalyi idényben, amikor megnyerték az Euroligát, azonban a játékosok ugyanazok, szóval elképzelhető, hogy vissza tudják hozni akkori teljesítményüket amikor arra a legnagyobb szükség van.

Olimpia Milano

A Milan az idény talán legrosszabb meccsét játszotta kedden, amikor a Maccabi fölényes győzelmet aratott felettük. A játék során semmi sem ment úgy, ahogy kellett volna. A csapat edzője, Ettore Messina magára vállalta a felelősséget, és tisztában van azzal, hogy a csapat gyengébb formában van, amit az is bizonyít, hogy múlt hétvégén a Serie A ligában kikaptak a Brescia csapatától. A mai meccs azonban rendkívül fontos a Milan számára. Ha veszítenek, akkor biztosan játszani fognak az Efessel a negyeddöntőben, amit mindenképp el szeretnének kerülni. Ráadásul ha több, mint 4 ponttal veszítenek, akkor az Efes csak egy győzelemmel lesz lemaradva tőlük, így a negyeddöntőben az Efes játszhatna hazai pályán. Shavon Shields ismét visszatért a csapathoz több sorozatos sérülés után, azonban biztosan szüksége lesz néhány mérkőzésre, hogy újból formába lendüljön. Sergio Rodriguez pedig szintén hasonló cipőben jár, ezért Messinára kemény munka vár az elkövetkező néhány hétben.

A Milan jelenleg 16:8-as eredménnyel a 3. helyen áll, a Anadolu Efes pedig 14:10-es eredménnyel az 5. helyen. Az Efes hazai pályán bámulatosan teljesít, hiszen 10 meccset megnyertek és csak 1-et veszítettek el, míg a Milan idegenben nyújtott eredménye 7:5. A két csapat első összecsapásán az idényben a Milan került ki győztesen, miután 75:71-re győzte le az Efes csapatát, és pontosan ezt a 4 pontos különbséget kell ma a hazai csapatnak behoznia.

Hiányzások és sérülések

Chris Singleton ismeretlen okok miatt nem játszott a Real Madrid elleni meccsen, és valószínűleg a mai mérkőzést is kihagyja. A Milan csapatából pedig Ricardo Moraschini, Dinos Mitoglou és Trey Kell fog hiányozni.

Anadolu Efes – Olimpia Milano előrejelzés

A Milan az előző mérkőzésén Tel Avivban teljesen elveszettnek tűnt, és nehéz elképzelni, hogy 15 000 szurkoló előtt Isztambulban képesek lennének legyőzni az Efest, amely az egész idényben nagyszerűen játszott hazai pályán. A hazai csapat mindenképp igyekezni fog behozni a 4 pontos hátrányt, ha a negyedik helyen szeretnének végezni a rájátszás előtt, és a negyeddöntőben is élvezzék a hazai pálya előnyét.

Tipp: Anadolu Efes -4HC