Anadolu Efes – Galatasaray: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.06.04.

June 4, 2022
380 Views

Meglepő módon a Galatasaray-nak sikerült kétszer is legyőznie az Anadolu Efes-t a Török Szuperliga elődöntőjében. Ma este pedig sor kerül a mindent eldöntő ötödik meccsre, amelyen kiderül ki fog megküzdeni a Fenerbahce csapatával a döntőben.

Erre a mérkőzésre a legjobb szorzókat a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet.

Anadolu Efes

Miután sorozatban második évben is megnyerték az Euroligát, az Anadolu Efes ismét a Török Szuperligára összpontosította figyelmét, ahol megpróbálják idén is megnyerni a bajnoki címet. A negyeddöntőben három meccs után legyőzték a Pinar Karsiyaka csapatát, a Galatasaray-t pedig öt mérkőzésből kell legyőzniük. Az Efes egy olyan ellenféllel találta szemben magát, amelyet nem nyűgöz le az Euroligában elért eredményük, és mindent megtesznek azért, hogy az Efes kiessen. A csapat edzőjének, Ergin Atamannak azonban van egy óriási problémája. A hazai bajnokságban érvényes korlátozások miatt csak öt külföldi játékost használhat egy meccsen. Ettől eltekintve azonban már csak Vasilije Micic, Shane Larkin, Tibor Pleiss és Chris Singleton is valószínűleg elég ahhoz, hogy bejussanak a Török Szuperliga döntőjébe. Habár a csapat motivációja valószínűleg megcsappant a legrangosabb európai trófea megnyerése után. A csapatnak azonban muszáj lesz megtalálni a szükséges motivációt és energiát, hiszen a hazai bajnokság elődöntőjéből való kiesés igencsak keserű idényzárás lenne.

Galatasaray

A Galatasaray és a szurkolóik biztosan büszkék lehetnek a csapat utolsó három hónapban nyújtott teljesítményére. Az utolsó öt-hat évet tekintve a csapat talán még sosem volt ilyen jó formában, és ez leginkább a fiatal és tehetséges görög edzőnek, Andreas Pistiolisnak köszönhető. Miután 17 évig dolgozott Zeljko Obradovic és Dimitris Itoudis segédjeként, Pistiolis karrierje során először vált főedzővé, és egyértelmű, hogy a Galatasaray nagyszerűen döntött a szerződtetésével. A csapat több, mint két hónapig veretlen volt a Török Szuperligában, és a sorozat csupán az elődöntőben szakadt meg az Anadolu Efes elleni vereséggel. Pistiolis érkezése mellett a Galatasaray Isaiah Canaan szerződtetésével is erősítette a csapatot. Szinte mindenki esélytelennek tartotta, hogy miattuk essen ki a jelenlegi Euroliga bajnok, azonban csupán egy mérkőzés választja el őket a továbbjutástól. A harmadik meccset leszámítva a Galatasaray nagyszerűen teljesített a hárompontosok szempontjából, és mindenképp ez a siker kulcsa az Efes ellen.

A négy egymás elleni elődöntős meccs után az eredmény 2-2. Az ötödik mérkőzést megnyerő csapat pedig továbbjut a Török Szuperliga döntőjébe. Az idény alapszakaszában a két csapat kétszer játszott egymással, és mindkét csapatnak egy-egy győzelmet sikerült aratni, így az idei idény eddigi egymás elleni eredményük 3-3.

Sérülések

A két csapatból csak az Anadolu Efes védőjátékosa, Krunoslav Simon sérült.

Előrejelzés

A bajnokság ezen szakaszában már nincs okuk a csapatoknak visszafogni magukat, és valószínűleg mindkét csapat a maximumot fogja nyújtani a győzelem és a döntőbe való továbbjutás érdekében. Az ilyen kulcsfontosságú mérkőzéseken mindig előtérbe kerül a csapatok minősége, és az Anadolu Efes sokkal jobb csapat. Véleményünk szerint az Efes megpróbálja már a mérkőzés utolsó negyede előtt bebiztosítani a győzelmet, hogy elkerüljék a negyedik negyeddel járó stresszt.

Tipp: Anadolu Efes -8