Alba Berlin – Bayern: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.06.17.

June 17, 2022
371 Views

Az Alba 2:0-ra vezet, így csupán egy győzelem választja el őket, hogy egymás után harmadjára is megnyerjék a Bundesligát. A Bayern azonban az utolsó pillanatig küzdeni fog.

Erre a mérkőzésre a legjobb szorzókat a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet.

Alba Berlin

Az Alba Berlin a vártnál könnyebben kétszer is legyőzte a Bayern-t a Bundesliga első két döntős meccsén, így már csak egy győzelem választja el őket, hogy Németország bajnokai legyenek sorozatban harmadjára. Maodo Lo nagyszerűen játszott mindkét mérkőzésen, és bebizonyította, hogy ő a csapat igazi vezetője. Jaleen Smith nem nyújtott folyamatosan jó teljesítményt az idény során, azonban amikor a csapatnak igazán szüksége volt rá, hozta a megszokott formáját. Így volt ez a második meccsen is. Az Alba nagyszerű döntést hozott tavaly nyáron Yovel Zoosman és Tamir Blatt szerződtetésével. Mindkét izraeli játékos nagyszerűen beilleszkedett, és jelenleg úgy tűnik, hogy a csapat jövőre akár az Euroligában sikeres lehet. Ami az idei idényt illeti, minden készen áll az ünneplésre Berlinben, hiszen mindenki arra számít, hogy a döntő a harmadik meccsel fog befejeződni. Az Alba csapatának sokkal több fegyvere van a támadás terén, ráadásul jobban is védekeztek mindkét meccsen.

Bayern

A Bayern óriási eredményeket ért el az Euroligában az utolsó két évben, hiszen az első német csapattá vált, amely bejutott a negyeddöntőbe. Mindkét alkalommal a Bayern-t csupán egy győzelem választotta el az elődöntőtől. Az eredményekért sokak szerint leginkább a csapat edzője, Andrea Trinchieri felelős. A Bundesligában azonban a Bayernnek nem sikerült ilyen teljesítményt nyújtani, és úgy tűnik idén sem fejezik trófeával az idényt. A tavalyi döntőben is az Alba Berlintől kaptak ki, és hacsak valami csoda nem történik, a történelem megismétli önmagát az idei döntőben is. A csapat legjobb játékosa, Vladimir Lucic nem játszott a második meccsen, és az idény végéig nem fog pályára lépni, ami jelentősen csökkenti a Bayern esélyeit a harmadik meccsen. A döntős mérkőzéseken a Bayernnek a lepattanókkal volt a legnagyobb problémája, és ezen a téren az Alba sokkal jobban teljesített. A pontos dobások mellett a Bayernnek a védelmén is erősítenie kell, ha ma meg szeretnék nyerni a meccset. A csapat biztosan nem fogja feladni, és mindent meg fognak tenni annak érdekében, hogy kiharcolják a negyedik mérkőzést is, amit Münchenben játszanának.

A két csapat hatszor találkozott egymással az idei idényben, és a jelenlegi állás 3:3. Az Alba azonban 2:0-ra vezet a Bundesliga döntőjében, és már csak egy győzelem hiányzik nekik a bajnoki cím megnyeréséhez.

Sérülések

Az Alba csapatából Marcus Eriksson nem tud játszani, a Bayernből pedig Vladimir Lucic, Corey Walden és Darrun Hilliard sérültek, így kihagyják a mai meccset.

ALBA Berlin – Bayern München előrejelzés

Lucic hiányzása óriási hátrány a Bayern számára, azonban a csapatban van elég erős játékos ahhoz, hogy felvegyék a versenyt az Alba csapatával. Trinchieri rendkívül jó edző, és valószínűleg képes lesz megtalálni a módját hogyan sodorhatja veszélybe az Alba csapatát.

Tipp: Bayern +8HC