AEK – Brighton: tippek, elemzés és szorzók – 2023.11.30.

November 30, 2023
289 Views
AEK - Brighton: tippek

Az AEK – Brighton tippek legjobb szorzóit a népszerű Ivibet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet. Olvassa el cikkünket, ha meg szeretné tudni hogyan igényelheti az Ivibet üdvözlőbónuszát.

Az Európaliga csoportkörének ötödik fordulójában az AEK a Brighton csapatát látja vendégül ma este 18:45-kor. Mindkét csapat esélyes a továbbjutásra, azonban a Brighton sokkal jobb helyzetben van, mint a hazai csapat.

AEK – Brighton szorzók

1X2: 3,76 / 4,1 / 1,94

Teljes gólszám felett/alatt (2,5): 1,6 / 2,4

Hendikep (+0,5/-0,5): 1,92 / 1,92

AEK

Az AEK jól indította az Európaliga csoportkörét, hiszen az első két meccsükből egyet megnyertek és egy döntetlent játszottak. Ezután azonban két fájdalmas vereség következett, így a csapat jelenleg négy ponttal a harmadik helyen áll, három ponttal lemaradva a mai ellenfelétől.

A csapat az előző körben kikapott 0:2-re a Marseille-tól. Habár az AEK a statisztikai paraméterek szerint jobban teljesített a mérkőzésen, a görög csapatnak egyszer sem sikerült betalálni a Marseille hálójába. A francia csapat ezzel szemben a négy kaput eltaláló lövéséből két gólt szerzett, és három fontos pontot szereztek az utolsó két forduló előtt.

Az ezt megelőző mérkőzésen az AEK szintén a Marseille ellen játszott, ezúttal idegenben. A mérkőzés a Marseille 3:1-es győzelmével végződött. Az első két fordulóban az AEK 1:1-es döntetlent játszott az Ajax ellen és 3:2-es győzelmet aratott a Brighton felett idegenben.

Brighton

A Brighton az Európaligát egy váratlan vereséggel indította, hiszen amint már említettük, az első körben kikaptak az AEK-tól. A csapat viszont azóta hét pontot gyűjtött össze, és jelenleg csak egy ponttal vannak lemaradva az első helyen álló Marseille-tól.

Az előző fordulóban a Brighton 2:0-ás győzelmet aratott az Ajax felett egy igen szoros mérkőzésen, amelyen egyik oldalon sem láthattunk túl sok gólhelyzetet. A meccsen a Brighton mindkét félidőben szerzett egy-egy gólt, pontosabban a 15. és az 53. percben, míg az Ajaxnak egyik helyzetét sem sikerült kihasználnia. Az ezt megelőző meccsen a Brighton szintén az Ajax ellen játszott, ezúttal hazai pályán. A mérkőzés végeredménye ezúttal is 2:0 lett az angol csapat javára. Az említett három mérkőzés mellett a Brighton döntetlent játszott a legnagyobb riválisának számító Marseille ellen.

A két csapat idén találkozott először egymással, amikor az AEK 3:2-re megnyerte a mérkőzést.

Hiányzások és sérülések

AEK: Paolo Fernandes, Jens Jonsson, Levi Garcia, Harold Moukudi

Brighton: Julio Enciso, Danny Welbeck, Pervis Estupinan, Kaoru Mitoma, Mahmoud Dahoud, Lewis Dank

AEK – Brighton tippek

A Brighton sokkal jobb csapat, mint az AEK, és mindenképp favoritként lép pályára. Az AEK azonban az első meccsen bebizonyította, hogy képesek meglepetést okozni, ha jó napot fognak ki. A Brighton kezd formába lendülni a Premier League-ben, míg az AEK folyamatosan jó formát nyújt a hazai ligában, ezért a mai meccsen legalább három gólra számítunk.

Az AEK – Brighton tippek mellett oldalunkon számos egyéb tippet, előrejelzést és sportfogadással kapcsolatos cikket találhat. Ha pedig azonnal értesülni szeretne a legújabb tippjeinkről, csatlakozzon Facebook csoportunkhoz.

A mérkőzés időpontja: 2023.11.30. 18:45
Tipp: 2,5 gól felett