Svédország – Kanada: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.05.26.

May 26, 2022
544 Views

A 2022-es jégkorong világbajnokság csütörtöki napján egy rendkívül izgalmas mérkőzést láthatunk, hiszen a bajnokság két legnagyobb favoritja fog összecsapni. A svédek könyörtelenül küzdöttek, és a B csoport második helyén végeztek, ráadásul csupán egy vereséget szenvedtek, mégpedig az Egyesült Államok elleni meccsen hosszabbításban. Kanada ennek ellenére meglepő módon az A csoport harmadik helyén végzett, miután Svájc és Dánia ellen is vereséget szenvedtek.

Svédország

Svédország mindig is esélyes volt, annak ellenére, hogy az emberek kételkedtek a csapat képességeiben. A szörnyű teljesítményük után az előző világbajnokságon, az utolsó olimpián sem tudtak érmet szerezni. Az idei világbajnokságon azonban mindenképp be szeretnék bizonyítani csapatuk erősségét, és már az eddigiek alapján is jól látszik, hogy bizony a jégkorong nagyhatalmak közé sorolhatók.

A csapatuk erősségét figyelembe véve azonban ez nem is volt kétséges. A legnagyobb önbizalomlöketet a csapatnak a Finnország elleni győzelem adta, amelyet büntetők után 3:2-re nyertek meg. Svédországnak azon a mérkőzésen nem sok esélyt jósoltak, azonban amikor mindenki lemondott róluk, sikerült győzelmet aratniuk.

A svédek azonban a győzelem után sem ültek a babérjaikon, hiszen folyamatosan erősítették csapatukat. A már kezdetben is erős csapat olyan NHL-es erősítéseket kapott, mint például Marcus Pettersson a Pittsburgh Penguins csapatából, Carl Grundstrom az LA Kings csapatából és William Nylander a Toronto Maple Leafs-ből. Jelenleg jó esélyük van a bajnokság megnyerésére, ezért nagy kár, hogy Kanadával kell először megküzdeniük.

Kanada

A bajnokság legnagyobb favoritja úgy kezdte a bajnokságot, hogy szinte kedve szerint szerezte a gólokat, könnyedén legyőzve Németországot (5:3), Olaszországot (6:1), Szlovákiát (5:1) és Kazahsztánt (6:3). Ezután váratlan problémába ütköztek, és elveszítették a Svájc és Dánia elleni meccseket.

Őszintén szólva nem is emlékszünk mikor történt utoljára, hogy Kanada két egymást követő mérkőzést elveszített egy nagyobb bajnokságon. A kanadaiak Franciaországon vezették le frusztrációjukat, és 7:1-re alázták a francia csapatot. A győzelem eredményeképp Svédországgal kerültek össze a negyeddöntőben, így a mai meccs egyfajta döntő a döntő előtt.

A Svájc elleni 6:3-as vereségük nem volt túl meglepő, hiszen a svájci csapat rendkívül összeszokott és erős játékosokból áll. A dánok elleni vereség azonban sokakat meglepett, mivel 73 éve ez volt az első alkalom, hogy Kanada kikapott Dániától. A negyeddöntőben arra számítunk, hogy a kanadai csapat sokkal komolyabban fog játszani.

Svédország – Kanada előrejelzés

Egy ilyen mérkőzésen rendkívül nehéz meghatározni melyik csapat nyeri a meccset. A gólokra való fogadást igen csábítónak találtuk, hiszen két kiváló védekezéssel és nagyszerű kapusokkal rendelkező csapat fog egymással összecsapni. Továbbá az is alátámasztja tippünket, hogy mindkét csapat számára fontos mérkőzésről van szó, ezért valószínűleg nem fognak túl sok kockázatot vállalni. Az eddig látottak alapján tehát egy gólszegény mérkőzésre számítunk.

Tipp: Kevesebb, mint 5,5 gól

Szorzó: 1,688

Fogadóiroda: 22bet

Jelenleg a 22bet egy nagyszerű ÜDVÖZLŐBÓNUSZT kínál az új felhasználói számára, amelynek keretében akár 122 eurót is szerezhet. Regisztráljon még ma, és szerezze meg ezt a fantasztikus ajánlatot!