Novak Djokovic – Cameron Norrie: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.07.08.

Attila
July 8, 2022
287 Views

Az idei Wimbledon az utolsó szakaszához közelít. Miután már kiderült ki játssza a döntőt a női teniszezők közül, ma Novak Đoković és Cameron Norrie fog megküzdeni a döntőbejutásért. A mai összecsapás győztesét pedig Nick Kyrgios várja a döntőben.

A szerb és a brit játékos is bejutottak az elődöntőbe, nagy nehézségek árán, és egy 3:2-es győzelmet követően a negyeddöntőben. Djokovicnak ez lesz a negyedik sorozatos döntője, míg Norrie most vesz részt először Grand Slam elődöntőn.

Erre a mérkőzésre a legjobb szorzókat a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet.

Novak Djokovic

Sokan számítottak arra, hogy a szerb teniszező sokkal könnyebben legyőzi Jannik Sinner-t a negyeddöntőben, azonban az olasz játékos karrierje legjobb meccsét játszotta füves pályán. Djokovic viszont rendkívül motivált és összeszedett volt, hogy legyőzze a bajnoki cím egyik legnagyobb favoritját, és nagyszerűen játszott. A brit játékos 2:0-ra vezetett, azonban Novak Djokovic ismét bebizonyította mekkora akaraterővel rendelkezik, és képes volt megfordítani a mérkőzést.

Amellett, hogy képes volt ledolgozni a hátrányt, a szerb játékos teljesen a kezében tartotta az utolsó három szettet, és Sinnernek csak hét játékot engedett át. A meccs után azt nyilatkozta, hogy végig tudta, hogy képes megfordítani a meccset és nyugodt volt, még akkor is, ha vesztésre állt. Novak legnagyobb előnye a tapasztalata volt. Már több alkalommal is volt ilyen helyzetben, ezzel szemben az olasz teniszezőnek ez volt az első Grand Slam elődöntő a karrierjében, és a koncentrációja nem tudott végig kitartani.

Úgy tűnik ez lesz az előnye az elődöntőben is. Egyébként ez a 43. részvétele a négy legnagyobb torna ezen szakaszában, tehát Djokovicnak óriási tapasztalata van az ilyen meccseken, ami ellenfeléről nem mondható el.

Cameron Norrie

Cameron Norrie szintén hátránnyal indult a negyeddöntőben. David Goffin 1:0-ra majd 2:1-re vezetett, azonban a brit teniszező sokkal motiváltabb volt a döntőbe jutásra. Ez volt a második alkalom ezen a tornán, hogy vesztésre állt 2:1-re. Munar szintén ugyanennyire vezetett a második körben, azonban Norrie azon a meccsen is képes volt fordítani.

A brit játékos kiváló taktikát és erőlétet mutatott az idei Wimbledonon. A kondíciója segített átküzdeni magát a torna nehezebb szakaszain, azonban kérdéses, hogy jelenleg elég erős-e ahhoz, hogy veszélyt jelentsen Djokovic számára.

A közönség természetesen Norrie oldalán lesz, azonban ez talán még jobban motiválja majd ellenfelét, aki karrierje legfontosabb meccseit szinte mindig ilyen hangulatban játszotta.

Egymás elleni eredmények

A két játékos idáig csak egy alkalommal játszott egymás ellen, amikor Djokovic legyőzte Norrie-t a tavalyi ATP Finals tornán. A szerb játékos fölényes 2:0-ás (6-2, 6-1) győzelmet aratott.

Novak Djokovic – Cameron Norrie előrejelzés

Cameron Norrie nagyszerű bajnokságot tudhat maga mögött. Mindenképp meg lehet elégedve a teljesítményével, azonban véleményünk szerint Djokovicot már nem tudja megállítani. A szerb játékos egyszerűen sokkal jobban játszik és tapasztaltabb, ezért véleményünk szerint képes lesz megnyerni a meccset egyetlen játszma elvesztése nélkül.

Tipp: 32,5 alatt