Fenerbahce – Alba Berlin: előrejelzés, tippek és szorzók – 2022.03.29.

March 29, 2022
267 Views

Mára egy igazán érdekes meccset választottunk az Euroliga e heti fordulójából, mégpedig a Fenerbahce és az Alba Berlin összecsapását.

Erre a mérkőzésre a legjobb szorzókat a népszerű 22bet fogadóiroda oldalán találtuk. Ha új fiókot regisztrál, egy rendkívül csábító üdvözlőbónuszt szerezhet. Ha meg szeretné tudni hogyan szerezheti meg a 22bet üdvözlőbónuszát, olvassa el cikkünket.

Fenerbahce

A Fenerbahce múlt héten kikapott a Baskonia és a Barcelona csapatától, így már nincs esélyük bekerülni az Euroliga negyeddöntőjébe. A csapat edzője, Sasha Djordjevic helyzete is veszélyben van, és nagyszerűen kell teljesítenie az idény hátralévő részében, ha meg szeretné győzni a klub vezetőségét, hogy ő a megfelelő választás a csapat vezetésére. Az idei idényben a Fenerbahce játéka akkor volt a legmagasabb szinten, amikor a csapat két legjobb játékosa, Nando De Colo és Jan Vesely sérültek voltak.

A védekezést illetően a csapat talán a legjobbnak számított az egész bajnokságban, azonban amikor a két játékos visszatért, a csapat ezen a téren sem tudott teljesíteni. Djordjevicnek alapos elemzést kell végeznie, hogy felmérje hogyan javíthat a csapat játékán. A hátralévő Euroliga mérkőzések pedig alkalmat nyújthatnak neki, hogy mérlegelje mely játékosokra számíthat a következő idényben.

Alba Berlin

Az Alba még mindig igyekszik megszerezni a 8. helyet, ami továbbjuttatná az Euroliga negyeddöntőjébe. Az utolsó fordulóban a Monaco ellen játszanak idegenben, a cél pedig az, hogy csak egy győzelemmel legyenek lemaradva a meccs előtt, hogy le tudják őket előzni a tabellán a mérkőzés megnyerésével. Az Alba jelenleg három győzelemmel van lemaradva a Monaco csapatától, azonban két meccsel kevesebbet játszott. Ezen a héten kétszer fognak Isztambulban játszani, és ha sikerül egy győzelmet aratniuk, valamint Berlinben legyőzni a Panathinaikost, akkor csak egy győzelemre csökkentenék a hátrányukat.

Ebben az esetben csak arra lenne szükség, hogy a Monaco kikapjon a Milantól, és így az utolsó fordulós Monaco-Alba összecsapás döntené el, hogy ki kerül be az Euroliga negyeddöntőjébe. Mindez természetesen teljesen lehetséges, ezért az Alba rendkívül motivált, hogy legalább egy győzelemmel térjen haza Törökországból. Maodo Lo az eddigi legjobb formáját nyújtja az idényben, valamint az utóbbi időben Jaleen Smith, Luke Sikma és Oscar da Silva is hatalmas szerepet játszanak a csapat mérkőzésein.

A Fenerbahce 24 mérkőzés után 9-15-ös eredményt tudott megvalósítani, nem számítva az orosz csapatok elleni meccseket. Hazai pályán 8 meccset nyertek meg és 3-at elveszítettek, azonban egyértelmű, hogy főként az idegenben mutatott rossz teljesítmény az oka annak, hogy nem jutnak be a negyeddöntőbe. Az Alba jelenleg a 10. helyen áll, 10-14-es eredménnyel, ami idegenben 3-8. Az idény első összecsapását az Alba nyerte meg Berlinben 84:70-re. A két csapat a múltban hét alkalommal találkozott egymással, amelyből a Fenerbahce 4-et megnyert.

Hiányzások és sérülések

Nando De Colo múlt héten megsérült, ezért valószínűleg nem fog pályára lépni a mai meccsen.

Tamir Blatt koronavírus tesztje pozitív lett, ezért nem fog Isztambulba utazni, míg Luke Sikma kihagyott egy meccset a hazai bajnokságban betegség miatt, ezért valószínűleg ő sem fog játszani.

Fenerbahce – Alba Berlin előrejelzés

A két csapat motivációja a mai meccsen teljesen eltérő. Az Alba még mindig igyekszik bejutni a negyeddöntőbe, és legalább egy mérkőzést meg kell nyernie a héten, aminek érdekében készen állnak mindent bevetni. A Fenerbahce csapatánál lehangoló hangulat uralkodik a sorozatos veszteséget miatt, ráadásul a formájuk is igencsak aggasztó. Ilyen körülmények között az Alba valószínűleg képes lesz felülkerekedni egy 8 pontos hendikepen.

Tipp: Alba Berlin +8 hendikep